Strona główna » Blog

Blog

mity
18 lutego 2023
Depilacja laserowa. Fakty i mity.

Depilacja laserowa jest zabiegiem, na który decyduje się coraz więcej osób. Wykonana profesjonalnie pozwala na trwałe pozbycie się niechcianego owłosienia, co znacznie poprawia komfort życia oraz skraca czas spędzany na depilacji. Dzięki wykonaniu tego zabiegu można również uniknąć podrażnień, zacięć i innych uszkodzeń skóry, do których dochodzi podczas klasycznego golenia. Wraz ze wzrostem popularności depilacji pojawiały się na jej temat różne informacje, nie zawsze zgodne z prawdą.

zobacz

makijaż permanentny ust
11 stycznia 2023
Czy makijaż permanentny rzeczywiście utrzymuje się na stałe?

Makijaż permanentny to rodzaj zabiegu kosmetycznego, który polega na wprowadzeniu wybranych barwników pod warstwę naskórka i zwykle jest stosowany do tego, aby podkreślić linię ust, brwi albo rzęs. Dzięki niemu można pogłębić kolor ust i lekko je powiększyć, zagęścić zbyt rzadkie brwi czy podkreślić subtelną kreską linię rzęs. Ten zabieg pozwoli także skorygować nierówności skóry albo niesymetryczności twarzy. Czy jednak efekty takiego makijażu utrzymują się na stałe?

zobacz

kobieta wybiera salon
15 grudnia 2022
Na co zwrócić uwagę przy wyborze salonu kosmetycznego?

Jeśli decydujemy się na wykonanie zabiegu z dziedziny medycyny estetycznej, to ważną decyzją jest znalezienie salonu, w którym zostanie on przeprowadzony w odpowiedni sposób i z zachowaniem najwyższych standardów. Czasem decydujemy się na placówkę polecaną przez znajomych, jednak dobrze też wyrobić sobie własną opinię. Warto zwrócić uwagę na najważniejsze aspekty danego salonu kosmetycznego, zanim wybierzemy jego usługi.

zobacz

botox
8 listopada 2022
Toksyna botulinowa a jej działanie prewencyjne, przeciwko powstawaniu zmarszczek

Toksyna botulinowa to inaczej jad kiełbasiany, który uzyskuje się z wyizolowanych szczepów bakterii, a następnie poddaje oczyszczeniu i bezpiecznie pakuje w opakowania próżniowe. Wyróżnia się wiele rodzajów tej substancji i sposobów jej użycia, ale jedno z najbardziej znanych zastosowań to medycyna estetyczna. W jej ramach wykonuje się zabiegi ostrzykiwania skóry botoksem, co zapobiega powstawaniu zmarszczek. Dlatego warto dowiedzieć się, na czym polega działanie prewencyjne toksyny botulinowej na skórę.

zobacz

peeling chemiczny
18 października 2022
Jakie zabiegi kosmetyczne najlepiej wykonywać zimą?

Okres jesienno-zimowy jest szczególnie wymagający dla naszej skóry. Niskie temperatury i niesprzyjające warunki pogodowe mogą znacząco wpłynąć na jej stan. Na szczęście możliwe jest wykonanie różnorodnych zabiegów kosmetycznych, które nieco ją wspomogą. Jest to zarazem najlepszy okres na korzystanie z niektórych usług.

zobacz

9 września 2022
Na co pomaga mezoterapia mikroigłowa „Dermapen” i dlaczego jest chętnie wykorzystywane w kosmetologii?

Kliniki urody wykonują wiele różnorodnych zabiegów dopasowanych do oczekiwań pacjentów i stanu ich cery. W ten sposób bezinwazyjnie i bez ingerencji chirurgicznych można znacznie polepszyć wygląd swojej skóry, ujędrnić ją, nawilżyć oraz spłycić zmarszczki. Jedną z interesujących propozycji może być mezoterapia mikroigłowa „Dermapen”. Warto dowiedzieć się, na czym ten zabieg polega i jakie przynosi korzyści dla skóry.

zobacz

1 sierpnia 2022
Wykorzystanie stymulatorów tkankowych w medycynie estetycznej.

Medycyna estetyczna to dziedzina, która jest na bieżąco z najnowszymi odkryciami nauki, aby przeciwdziałać starzeniu się skóry, a także polepszać jej wygląd oraz nawilżenie. Służą temu różnorodne zabiegi, które dopasowuje się do wieku danej osoby, konkretnego obszaru ciała, a także innych indywidualnych uwarunkowań, jakimi są choćby występujące alergie. Jedną z metod zyskujących obecnie na popularności są biostymulatory tkankowe. Czym one są i jakie mogą być efekty ich stosowania?

zobacz

makijaż permanentny brwi
12 lipca 2022
Jak powstają brwi permanentne i jak należy o nie dbać?

Makijaż permanentny to dobre rozwiązanie dla tych wszystkich, którzy mają zbyt słabe, rzadkie czy niesymetryczne brwi. Pozwala je zagęścić, przyciemnić, wyrównać koloryt i nadać im ładny kształt. Dzięki niemu brwi wyglądają nienagannie w każdych okolicznościach, nawet wtedy, gdy nie zdążymy się rano pomalować albo spadnie na nas deszcz podczas spaceru. Warto dowiedzieć się, w jaki sposób powstaje taki makijaż i jak o niego dbać, aby utrzymał się jak najdłużej w bardzo dobrym stanie.

zobacz

masaż endermologiczny
14 czerwca 2022
Endermologia, czy to naprawdę działa? – pewnie że działa!

Endermologia to jeden z popularniejszych zabiegów będących w ofertach gabinetów kosmetycznych i salonów urody. Polega na podciśnieniowym masażu mechanicznym, który stosuje się na twarz oraz ciało z wyjątkiem okolic klatki piersiowej. Zabieg wykonywany jest za pomocą specjalnego urządzenia wyposażonego w głowicę masującą skórę dwoma rolkami. Pierwsza z nich wciąga i zasysa fałd skórny, natomiast druga go rozwija. Takie działanie działa stymulująco na skórę wraz z tkanką łączną, dzięki czemu bardzo korzystnie wpływa na jej stan oraz wygląd.

zobacz

pigment-do makijażu permanentnego
26 maja 2022
Jakie pigmenty stosuje się w makijażu permanentnym?

Makijaż permanentny to rodzaj zabiegu kosmetycznego wykonywanego w gabinetach urody. Polega na zaaplikowaniu naturalnych barwników pod powierzchnię naskórka, aby trwale podkreślić usta, brwi czy okolice oczu. Może być również stosowany w celu odtworzenia lub poprawienia barwy oraz kształtu brodawki piersiowej. Jakich pigmentów używa się w tego rodzaju makijażu i czy są one bezpieczne dla naszej skóry?

zobacz