Strona główna » Blog

Blog

wykonywanie zabiegu oczyszczania twarzy
29 grudnia 2023
Na czym polega oczyszczanie wodorowe?

Nie ulega wątpliwości, że obecnie w salonach kosmetycznych dostępnych jest wiele zabiegów na skórę twarzy. Jednym z najchętniej wybieranych jest oczyszczanie wodorowe, które cieszy się niemałą popularnością. Czy wiesz, na czym polega ten zabieg oraz kiedy warto się na niego zdecydować?

zobacz

epilacja laserowa
12 grudnia 2023
Epilacja a depilacja – czym się różnią i która będzie trwalsza?

Epilacja a depilacja – cym się różnią? Usuwanie owłosienia to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów kosmetycznych. W zależności od zastosowanej metody jego efekty mogą być jednak tymczasowe lub trwałe. Skorzystanie z właściwie dobranego sposobu może nam zapewnić trwały estetyczny wygląd i zaoszczędzić sporo czasu. Różnice potrafią być naprawdę duże, o czym można się przekonać, decydując się na epilację laserową. Przyjrzyjmy się bliżej temu, jak można pozbyć się kłopotów z niechcianym lub nadmiernym owłosieniem raz na zawsze i sprawdźmy, co różni depilację od epilacji.

zobacz

peeling chemiczny
18 października 2022
Jakie zabiegi kosmetyczne najlepiej wykonywać zimą?

Okres jesienno-zimowy jest szczególnie wymagający dla naszej skóry. Niskie temperatury i niesprzyjające warunki pogodowe mogą znacząco wpłynąć na jej stan. Na szczęście możliwe jest wykonanie różnorodnych zabiegów kosmetycznych, które nieco ją wspomogą. Jest to zarazem najlepszy okres na korzystanie z niektórych usług.

zobacz

zabiegi na ciało
19 maja 2022
Zabiegi kosmetyczne idealne na lato

Lato to czas urlopów i odpoczynku, jednak nie warto wtedy odpoczywać od dbałości o skórę i wykonywania różnorodnych zabiegów polepszających jej kondycję. W związku z bardzo dużym nasłonecznieniem nie wszystko jest wskazane, szczególnie głębokie złuszczanie naskórka, ale mimo to mamy spory wybór. Na jakie zabiegi możemy się zdecydować i jakie korzyści dadzą one naszej skórze?

zobacz

pieprzyk
16 lutego 2022
Kiedy pieprzyk kwalifikuje się do usunięcia?

Niemal każdy z nas ma na swoim ciele różnego rodzaju zmiany skórne. Niektóre z nich posiadamy już od urodzenia, inne zaś możemy nabyć dopiero w późniejszych etapach życia. Warto jednak mieć na uwadze, że część znamion, w tym w szczególności pieprzyków, może stanowić poważne zagrożenie. Wówczas konieczne okaże się ich usunięcie.

zobacz

zabieg w salonie kosmetycznym
27 stycznia 2022
Jak pozbyć się przebarwień na skórze?

Przebarwienia mogą pojawiać się na różnych partiach ciała. Nie podlega wątpliwości, że najbardziej uciążliwymi są te, które znajdują się na twarzy i w jej okolicach. Czasami zdarza się, że posiadacz tego typu niedoskonałości mierzy się z niższą samooceną. Na szczęście znaczący rozwój kosmetologii oraz medycyny estetycznej pozwala skutecznie uporać się z przebarwieniami.

zobacz

zamykanie naczynek
28 grudnia 2021
Laser jako skuteczna metoda zamykania naczynek.

Dzięki rozwojowi medycyny estetycznej istnieje coraz więcej sposobów na skuteczne i bezbolesne poprawianie swojego wyglądu. Jednym z problemów, które wpływają na estetykę wyglądu wielu osób, są rozszerzone i powiększone naczynka, które są widoczne na skórze w postaci tak zwanych „pajączków”. Z uwagi na to, że są częstą przyczyną kompleksów i powodują, że Panie niechętnie odsłaniają nogi w lecie, warto się z nimi uporać. Można to zrobić na przykład poprzez zastosowanie zabiegów laserowych. Na czym polegają i dlaczego są skuteczną metodą zamykania naczynek?

zobacz