Strona główna » Blog

Blog

laminowanie
5 maja 2023
Na czym polega zabieg laminowania rzęs i brwi?

Ułożone brwi oraz podkręcone rzęsy są najlepszym sposobem na podkreślenie oczu. Ze względu na to, że wiele kobiet zmaga się z problemem niesfornych lub rosnących w dół brwi, dużą popularnością cieszy się zabieg laminacji. Wykonanie jej umożliwia pogrubienie i podkręcenie rzęs, a także zapanowanie nad niesfornymi brwiami, nadając im pożądany kształt. Warto pamiętać, że tego typu zabiegi wykonują profesjonaliści.

zobacz

ampułka z kwasem hialuronowym
6 kwietnia 2023
Zastosowanie kwasu hialuronowego w medycynie estetycznej.

Kwas hialuronowy jest związkiem organicznym, bardzo powszechnie wykorzystywanym w medycynie estetycznej i kosmetologii. Na rynku można znaleźć wiele kosmetyków z kwasem hialuronowym w składzie.  Wraz z elastyną oraz kolagenem jest odpowiedzialny za młody wygląd skóry. Kwas hialuronowy pozytywnie wpływa na sprężystość i elastyczność skóry, nadając jej zdrowy i młody wygląd. Jest jednym z głównych składników aktywnych w kremach dla skóry dojrzałej.

zobacz

blizna na skórze
21 marca 2023
Czy blizny można usunąć?

Na świecie raczej nie ma ani jednej osoby, która byłaby całkowicie pozbawiona blizn. Są one często znakiem przebytej ospy czy innej tego rodzaju choroby, zmagań z trądzikiem lub też różnego rodzaju wypadków. O ile niewielkie blizny zlokalizowane na kończynach raczej nikomu nie przeszkadzają, o tyle większe znamiona tego rodzaju mogą wpływać negatywnie na wygląd danej osoby, a także sprawiać, że będzie ona czuła się niekomfortowo. W takiej sytuacji można zdecydować się na zabiegi zmniejszające widoczność blizn.

zobacz

mity
18 lutego 2023
Depilacja laserowa. Fakty i mity

Depilacja laserowa jest zabiegiem, na który decyduje się coraz więcej osób. Wykonana profesjonalnie pozwala na trwałe pozbycie się niechcianego owłosienia, co znacznie poprawia komfort życia oraz skraca czas spędzany na depilacji. Dzięki wykonaniu tego zabiegu można również uniknąć podrażnień, zacięć i innych uszkodzeń skóry, do których dochodzi podczas klasycznego golenia. Wraz ze wzrostem popularności depilacji pojawiały się na jej temat różne informacje, nie zawsze zgodne z prawdą.

zobacz

makijaż permanentny ust
11 stycznia 2023
Czy makijaż permanentny rzeczywiście utrzymuje się na stałe?

Makijaż permanentny to rodzaj zabiegu kosmetycznego, który polega na wprowadzeniu wybranych barwników pod warstwę naskórka i zwykle jest stosowany do tego, aby podkreślić linię ust, brwi albo rzęs. Dzięki niemu można pogłębić kolor ust i lekko je powiększyć, zagęścić zbyt rzadkie brwi czy podkreślić subtelną kreską linię rzęs. Ten zabieg pozwoli także skorygować nierówności skóry albo niesymetryczności twarzy. Czy jednak efekty takiego makijażu utrzymują się na stałe?

zobacz

kobieta wybiera salon
15 grudnia 2022
Na co zwrócić uwagę przy wyborze salonu kosmetycznego?

Jeśli decydujemy się na wykonanie zabiegu z dziedziny medycyny estetycznej, to ważną decyzją jest znalezienie salonu, w którym zostanie on przeprowadzony w odpowiedni sposób i z zachowaniem najwyższych standardów. Czasem decydujemy się na placówkę polecaną przez znajomych, jednak dobrze też wyrobić sobie własną opinię. Warto zwrócić uwagę na najważniejsze aspekty danego salonu kosmetycznego, zanim wybierzemy jego usługi.

zobacz

botox
8 listopada 2022
Toksyna botulinowa a jej działanie prewencyjne, przeciwko powstawaniu zmarszczek

Toksyna botulinowa to inaczej jad kiełbasiany, który uzyskuje się z wyizolowanych szczepów bakterii, a następnie poddaje oczyszczeniu i bezpiecznie pakuje w opakowania próżniowe. Wyróżnia się wiele rodzajów tej substancji i sposobów jej użycia, ale jedno z najbardziej znanych zastosowań to medycyna estetyczna. W jej ramach wykonuje się zabiegi ostrzykiwania skóry botoksem, co zapobiega powstawaniu zmarszczek. Dlatego warto dowiedzieć się, na czym polega działanie prewencyjne toksyny botulinowej na skórę.

zobacz

peeling chemiczny
18 października 2022
Jakie zabiegi kosmetyczne najlepiej wykonywać zimą?

Okres jesienno-zimowy jest szczególnie wymagający dla naszej skóry. Niskie temperatury i niesprzyjające warunki pogodowe mogą znacząco wpłynąć na jej stan. Na szczęście możliwe jest wykonanie różnorodnych zabiegów kosmetycznych, które nieco ją wspomogą. Jest to zarazem najlepszy okres na korzystanie z niektórych usług.

zobacz

9 września 2022
Na co pomaga mezoterapia mikroigłowa „Dermapen” i dlaczego jest chętnie wykorzystywane w kosmetologii?

Kliniki urody wykonują wiele różnorodnych zabiegów dopasowanych do oczekiwań pacjentów i stanu ich cery. W ten sposób bezinwazyjnie i bez ingerencji chirurgicznych można znacznie polepszyć wygląd swojej skóry, ujędrnić ją, nawilżyć oraz spłycić zmarszczki. Jedną z interesujących propozycji może być mezoterapia mikroigłowa „Dermapen”. Warto dowiedzieć się, na czym ten zabieg polega i jakie przynosi korzyści dla skóry.

zobacz

1 sierpnia 2022
Wykorzystanie stymulatorów tkankowych w medycynie estetycznej

Medycyna estetyczna to dziedzina, która jest na bieżąco z najnowszymi odkryciami nauki, aby przeciwdziałać starzeniu się skóry, a także polepszać jej wygląd oraz nawilżenie. Służą temu różnorodne zabiegi, które dopasowuje się do wieku danej osoby, konkretnego obszaru ciała, a także innych indywidualnych uwarunkowań, jakimi są choćby występujące alergie. Jedną z metod zyskujących obecnie na popularności są biostymulatory tkankowe. Czym one są i jakie mogą być efekty ich stosowania?

zobacz