Strona główna » Depilacja laserowa. Fakty i mity

Depilacja laserowa. Fakty i mity

photo

Depilacja laserowa jest zabiegiem, na który decyduje się coraz więcej osób. Wykonana profesjonalnie pozwala na trwałe pozbycie się niechcianego owłosienia, co znacznie poprawia komfort życia oraz skraca czas spędzany na depilacji. Dzięki wykonaniu tego zabiegu można również uniknąć podrażnień, zacięć i innych uszkodzeń skóry, do których dochodzi podczas klasycznego golenia. Wraz ze wzrostem popularności depilacji pojawiały się na jej temat różne informacje, nie zawsze zgodne z prawdą.

Jakie są najczęściej powielane mity na temat depilacji laserowej?

Pierwszym, najczęściej powielanym mitem jest to, że depilacja jest bardzo bolesnym zabiegiem. Tak naprawdę obecnie stosowane technologie pozwalają na przeprowadzenie depilacji laserem w sposób bezbolesny. W niektórych przypadkach może on się wiązać z lekkim dyskomfortem, jednak jest to z pewnością mniej odczuwalnie niż chociażby w przypadku woskowania czy używania depilatora.

Kolejnym popularnym mitem związanym z depilacją laserową jest to, że działa ona tylko na ciemne, grube włosy. Jakie są najczęściej spotykane mity na temat depilacji laserowej?
Obecnie stosowane lasery są w stanie wyłapać nawet najmniejszą ilość barwnika, dzięki czemu podczas zabiegu usuwane są zarówno grube i ciemne włosy, jak i jasne i cienkie włoski. Czasem można spotkać się z opinią, że laserowa depilacja pozostawia blizny i powoduje poparzenia. Zabieg wykonany przez wykwalifikowanego pracownika jest całkowicie bezpieczny i nie prowadzi do żadnych uszkodzeń ciała.

Jakie informacje na temat depilacji laserowej są zgodne z prawdą?

Informacją, która jest zgodna z prawdą, jest to, że nie należy wykonywać depilacji laserowej na świeżo opalonej skórze. Przez cztery tygodnie przed zabiegiem należy unikać słońca i nie używać samoopalacza. Dzięki temu zabieg będzie skuteczny i bezpieczny dla skóry.