Strona główna » Endermologia, czy to naprawdę działa? – pewnie że działa!

Endermologia, czy to naprawdę działa? – pewnie że działa!

photo

Endermologia to jeden z popularniejszych zabiegów będących w ofertach gabinetów kosmetycznych i salonów urody. Polega na podciśnieniowym masażu mechanicznym, który stosuje się na twarz oraz ciało z wyjątkiem okolic klatki piersiowej. Zabieg wykonywany jest za pomocą specjalnego urządzenia wyposażonego w głowicę masującą skórę dwoma rolkami. Pierwsza z nich wciąga i zasysa fałd skórny, natomiast druga go rozwija. Takie działanie działa stymulująco na skórę wraz z tkanką łączną, dzięki czemu bardzo korzystnie wpływa na jej stan oraz wygląd.

Jakie korzyści przynoszą zabiegi endermologii?

Endermologia jest tak popularna dlatego, że jej wykonywanie przynosi bardzo dobre rezultaty. Tego rodzaju masaż pobudza przede wszystkim tkankę łączną skóry, uaktywnia metabolizm tkanki tłuszczowej, a także zwiększa syntezę kolagenu. Niweluje obrzęki i zaleganie nadmiernych ilości wody w organizmie oraz usuwa toksyny. Dodatkowo endermologia jest bezbolesna i bardzo relaksująca, więc można polecić ją tym wszystkim, którzy czują się bardzo zestresowani czy potrzebują relaksu.

Zabiegi endermologii stosowane na twarz, szyję oraz dekolt sprawiają, że skóra jest bardziej natleniona, sprężysta i elastyczna. Następuje poprawa owalu twarzy oraz wygładzenie niewielkich zmarszczek, dzięki czemu wygląda się młodziej i bardziej świeżo. Natomiast endermologia stosowana na całe ciało jest skuteczna w redukowaniu cellulitu, niwelowaniu blizn oraz usuwaniu tkanki tłuszczowej nawet z takich miejsc, na które nie działają inne sposoby, takie jak dieta czy ćwiczenia fizyczne.

Jak można wspomóc działanie masażu endermologicznego?

Masaże endermologiczne to zabiegi, które przynoszą efekty widoczne gołym okiem, ponieważ cała sylwetka zaczyna wyglądać smuklej. Skóra staje się jędrniejsza, mniej widoczne są na niej zmarszczki, blizny czy cellulit. Jednak aby korzyści z endemologii były jeszcze większe i utrzymywały się dłużej, warto wesprzeć je stosowaniem zdrowej diety oraz ćwiczeniami lub innym rodzajem aktywności fizycznej. Szczególnie w ciągu dwóch godzin od zakończonego zabiegu dobrze jest wybrać się na spacer, pobiegać czy wsiąść na rower, ponieważ dzięki temu na jeszcze dłuższy czas utrzymamy przyspieszone spalanie tłuszczu w komórkach.