Strona główna » Jakie zabiegi kosmetyczne najlepiej wykonywać zimą?

Jakie zabiegi kosmetyczne najlepiej wykonywać zimą?

photo

Okres jesienno-zimowy jest szczególnie wymagający dla naszej skóry. Niskie temperatury i niesprzyjające warunki pogodowe mogą znacząco wpłynąć na jej stan. Na szczęście możliwe jest wykonanie różnorodnych zabiegów kosmetycznych, które nieco ją wspomogą. Jest to zarazem najlepszy okres na korzystanie z niektórych usług.

Na które zabiegi kosmetyczne warto zdecydować się w czasie zimy?

Podczas zimy szczególnie polecanym zabiegiem jest peeling chemiczny. Polega on na zastosowaniu odpowiedniego kwasu, który jest dopasowany do potrzeb oraz cech szczególnych danej cery. W efekcie skóra staje się pozbawiona drobnych zmarszczek, przebarwień i blizn potrądzikowych. Po wykonaniu zabiegu skóra łuszczy się jeszcze przez kilka dni, podczas których nie należy narażać twarzy na nadmierną ekspozycję słońca.

Co więcej, równie dużą popularnością cieszy się zabieg Dermapen, zwany również mezoterapią mikroigłową. Podczas jego wykonywania skóra jest nakłuwana bardzo cienkimi igłami, dzięki czemu zastosowane substancje odżywcze mogą wnikać niezwykle głęboko. Należy mieć jednak na uwadze, że po zabiegu należy traktować skórę w szczególny sposób. Co istotne, przez 6 tygodni zakazane jest opalanie się oraz korzystanie z solarium, dlatego zima okaże się najlepszym okresem na wykonanie mezoterapii mikroigłowej.

Oprócz powyższych zabiegów wykonujemy również zamykanie naczynek w Katowicach. To tzw. elektrokoagulacja, która uznawana jest za jedną z najskuteczniejszych metod w walce z naczynkami na twarzy, szyi oraz dekolcie. Po przeprowadzeniu tego zabiegu skóra goi się od 5 do 21 dni, w czasie których zdecydowanie należy chronić skórę przed słońcem. Wówczas cały proces przebiegnie znacznie szybciej oraz wyeliminowane zostanie ryzyko powstawania przebarwień.

To tylko niektóre przykłady najlepszych zabiegów na zimę. Lista może być o wiele dłuższa, jednak pamiętaj, że najważniejsze jest dostosowanie rodzaju usługi do indywidualnych cech danej cery. Jeżeli chcesz zadbać o swoją skórę zimą, zapraszamy Cię do kontaktu.