Strona główna » Kiedy pieprzyk kwalifikuje się do usunięcia?

Kiedy pieprzyk kwalifikuje się do usunięcia?

photo

Niemal każdy z nas ma na swoim ciele różnego rodzaju zmiany skórne. Niektóre z nich posiadamy już od urodzenia, inne zaś możemy nabyć dopiero w późniejszych etapach życia. Warto jednak mieć na uwadze, że część znamion, w tym w szczególności pieprzyków, może stanowić poważne zagrożenie. Wówczas konieczne okaże się ich usunięcie.

Kiedy należy usunąć pieprzyk?

Część osób nie przykuwa uwagi do pieprzyków na swoim ciele. To duży błąd, który może w przyszłości spowodować wiele negatywnych skutków. Zaleca się, aby stale obserwować te pieprzyki, które znajdują się na skórze od urodzenia. Pamiętaj, że jeżeli z biegiem lat wrodzone pieprzyki ulegają zmianie, należy jak najszybciej udać się do lekarza. Zleci on badanie histopatologiczne, które wykaże, czy zmiana kwalifikuje się do usunięcia ze względu na ryzyko rozwinięcia się zmian nowotworowych.

Udaj się do lekarza, jeżeli zauważysz następujące zmiany w swoim pieprzyku:

  • zmiana struktury lub barwy,
  • znaczne powiększenie rozmiaru,
  • uczucie swędzenia, pieczenia lub znaczące zaczerwienienie jego okolic,
  • pojawienie się owrzodzenia, krwawienia lub innego wysięku.

W tym miejscu warto zaznaczyć, że usuwanie pieprzyków może być podyktowane względami estetycznymi. Jeżeli jakakolwiek zmiana skórna wzbudza u Ciebie dyskomfort, także możesz zdecydować się na jej wyeliminowanie.

W jaki sposób usuwa się pieprzyki?

Prowadzimy gabinet kosmetyczny w Katowicach, do którego bardzo często zgłaszają się osoby, którym zalecono usunięcie pieprzyka lub innej zmiany skórnej. Wówczas proponujemy zabieg laserem frakcyjnym, który skutecznie pozbywa się wszelkich defektów. Cechuje się on przede wszystkim wysoką skutecznością, a także długotrwałym efektem. Rezultaty widać już po zakończeniu zabiegu, jednak na efekt końcowy należy zaczekać do 14 dni.

Pamiętaj, że w niektórych przypadkach konieczne będzie chirurgiczne usunięcie pieprzyka. Dotyczy to jednak nieco bardziej zaawansowanych stadiów. Swój wybór zawsze skonsultuj z lekarzem, który podpowie Ci, która metoda będzie dla Ciebie najlepsza.