Strona główna » Na czym polega zabieg laminowania rzęs i brwi?

Na czym polega zabieg laminowania rzęs i brwi?

photo

Ułożone brwi oraz podkręcone rzęsy są najlepszym sposobem na podkreślenie oczu. Ze względu na to, że wiele kobiet zmaga się z problemem niesfornych lub rosnących w dół brwi, dużą popularnością cieszy się zabieg laminacji. Wykonanie jej umożliwia pogrubienie i podkręcenie rzęs, a także zapanowanie nad niesfornymi brwiami, nadając im pożądany kształt. Warto pamiętać, że tego typu zabiegi wykonują profesjonaliści.

W jaki sposób wykonuje się laminację?

Podczas zabiegu włoski pokrywane są profesjonalnym preparatem, który ma za zadanie zwiększyć ich objętość i wydłużyć ich żywotność. Cały proces składa się z kilku kroków, które należy wykonać bardzo precyzyjnie. Pierwszym etapem laminowania rzęs oraz brwi jest ich dokładne oczyszczenie z wszelkich zanieczyszczeń i makijażu. Następnie na włoski nakładany jest specjalny preparat, który sprawia, że stają się one bardziej elastyczne i lepiej się układają.

W przypadku brwi jest to najczęściej środek na bazie kwasu tioglikolowego, który powoduje rozerwanie wiązań dwusiarczkowych i sprawia, że włos staje się bardziej plastyczny. W przypadku rzęs preparat ma za zadanie unieść i podkręcić rzęsy.  W końcowym etapie na włoski nakładana jest specjalna substancja, która zabezpiecza je przed uszkodzeniami, a także pozwala na utrzymanie ich w jednej pozycji przez dłuższy czas.

Kto powinien zdecydować się na laminację brwi i rzęs?

Głównym założeniem laminacji brwi jest zmiana ich kształtu lub kierunku wzrostu włosków. Ten zabieg świetnie sprawdzi się u osób z gęstymi brwiami, a także u pań, które chcą ułatwić sobie ich codzienny makijaż. Laminowanie rzęs jest zabiegiem, który unosi, pogrubia i delikatnie podkręca rzęsy. Świetnie sprawdzi się u kobiet, które chcą podkreślić swoje oczy, przy zachowaniu bardzo naturalnego efektu.