Strona główna » Na czym polega zabieg oczyszczania wodorowego?

Na czym polega zabieg oczyszczania wodorowego?

photo

Nie ulega wątpliwości, że obecnie w salonach kosmetycznych dostępnych jest wiele zabiegów na skórę twarzy. Jednym z najchętniej wybieranych jest oczyszczanie wodorowe, które cieszy się niemałą popularnością. Czy wiesz, na czym polega ten zabieg oraz kiedy warto się na niego zdecydować?

Czym jest oczyszczanie wodorowe i jak przebiega?

Zabieg ten polega na oczyszczeniu skóry twarzy przy użyciu wodoru. To pierwiastek o niewielkich rozmiarach, dzięki czemu świetnie wnika nawet w najgłębsze warstwy naskórka. Oznacza to, że w ten sposób skutecznie wychwytuje wolne rodniki, które następnie usuwa. Warto zaznaczyć, że odpowiadają one za powstawanie procesów starzeniowych. Wodór jednocześnie dotlenia cerę i dogłębnie ją oczyszcza.

Cały proces składa się z 4 etapów, a mianowicie:

  • dogłębne oczyszczenie na poziomie komórkowym,
  • Hydropeeling,
  • eksfoliacja,
  • lifting MCS.

Jeżeli chcesz wykonać oczyszczanie wodorowe w Katowicach, zapraszamy Cię do kontaktu. Zabieg wykonujemy z najwyższą starannością, wykorzystując w tym celu profesjonalne urządzenie AquaSure H2.

Kiedy warto zdecydować się na oczyszczanie wodorowe?

Należy nadmienić, że oczyszczanie wodorowe to uniwersalny zabieg, który sprawdzi się w przypadku każdego rodzaju cery. Zalecany jest w szczególności wtedy, gdy skóra jest ziemista, pozbawiona blasku i odwodniona. Może okazać się pomocny także dla pań, które mierzą się z nadmiernym przetłuszczaniem się cery.

Oczyszczanie wodorowe przeznaczone jest również dla cer trądzikowych i z zaskórnikami. Regularne wykonywanie zabiegu pozwala wyciszyć nawracające stany zapalne oraz pozbyć się głębokich zanieczyszczeń. Warto mieć na uwadze, że podczas wykonywania usługi trądzik nie może być w fazie aktywnej.

Co istotne, efekt zabiegu utrzymuje się około miesiąca, jednak jest to uzależnione od wcześniejszego stanu skóry oraz jej późniejszej pielęgnacji. Oczyszczanie wodorowe można wykonać jednorazowo lub w seriach, zaś powtarzać je co najmniej co 6 miesięcy.