Strona główna » Problemy » Blizny

Blizny

photo

Usuwanie blizn w Eco Clinic Katowice

Na świecie raczej nie ma ani jednej osoby, która byłaby całkowicie pozbawiona blizn. Są one często znakiem przebytej ospy czy innej tego rodzaju choroby, zmagań z trądzikiem lub też różnego rodzaju wypadków. W Eco Clinic znajdziemy zabieg dopasowany do Twoich potrzeb mający na celu zmniejszenie widoczność blizn.
 
Blizna powstaje w miejscu, gdzie ciągłość skóry została przerwana ze względu na ranę, chorobę skórną, zabieg czy oparzenia. Blizny często mają inny odcień, są wypukłe lub wklęsłe i twarde, a ich charakterystyczna struktura sprawia, że nie opalają się tak jak zdrowa skóra. Wszystkie te cechy sprawiają, że blizny są łatwo rozpoznawalne i często traktowane jako znak szczególny na ciele człowieka.

Czy możliwe jest całkowite usunięcie blizn?

Blizny powstają z tkanki łącznej podczas gojenia się ran. W przypadku płytkich zranień oraz blizn o małej powierzchni możliwe jest niemalże całkowite jej usunięcie. Dużo jednak zależy od tego, jak poważne było zranienie i czy rana poprawnie się zagoiła. W przypadku dużych, głębokich blizn zabiegi mogą je wygładzić, jednak ich całkowite usunięcie może być niemożliwe, lub będzie wymagało wielokrotnego wykonania różnego typu zabiegów.

Laserowe usuwanie blizn

Obecnie usuwanie blizn najczęściej wykonuje się za pomocą specjalnych laserów. Wiązka światła skierowana jest na bliznę, powodując powstanie mikrootworów. To rozpoczyna na nowo proces gojenia, jednak jest on bardziej równomierny i kontrolowany. Ten zabieg powoduje również pobudzenie produkcji kolagenu, co pozytywnie wpływa na wygląd skóry. Efekty tego rodzaju zabiegów stają się całkowicie widoczne po kilku tygodniach. W Eco Clinic korzystamy z lasera frakcyjnego ablacyjnego CO2 podczas zabiegów redukujących blizny.

Inne sposoby usuwania blizn

Oprócz laserów, w Eco Clinic wykonujemy także zabieg Skin needling w celu redukcji blizn. To nowatorska technika, która wykorzystuje naturalne mechanizmy obronne organizmu do regeneracji skóry. Zabieg polega na wykonywaniu drobnych mikrourazów przy użyciu specjalnych igieł, które aktywują skórę do intensywnej produkcji kolagenu – kluczowego białka odpowiedzialnego za jędrność i elastyczność cery.
 
Inną metodą, która skutecznie walczy z różnego rodzaju bliznami, jest INDIBA Deep Care – zaawansowana technologia wykorzystująca prąd radiofrekwencyjny oraz stworzony przez markę, opatentowany System Proionic® (448 kHz). Zabieg pobudza skórę do produkcji kolagenu i elastyny, a także usprawnia krążenie i przepływ limfy. Urządzenie jest całkowicie bezpieczne i może być wykorzystane w celu usunięcia blizn zarówno na ciele, jak i na twarzy.
 
Radiofrekwencja mikroigłowa Morpheus 8 to kolejna metoda usuwania blizn. Mikronakłuwania pobudzają procesy regeneracyjne oraz produkcji kolagenu i elastyny. Dzięki temu możemy w skuteczny sposób walczyć z bliznami.

Kontakt

Tu jesteśmy:

ul. Sikorskiego 45 lokal 7, 40-282 Katowice

Zadzwoń i umów się:

+48 535 088 808

Godziny otwarcia:

pon. – pt. 9:00-20:00