Zastosowanie kwasu hialuronowego w medycynie estetycznej.

Kwas hialuronowy jest związkiem organicznym, bardzo powszechnie wykorzystywanym w medycynie estetycznej i kosmetologii. Na rynku można znaleźć wiele kosmetyków z kwasem hialuronowym w składzie. Wraz z elastyną oraz kolagenem jest odpowiedzialny za młody wygląd skóry. Kwas hialuronowy pozytywnie wpływa na sprężystość i elastyczność skóry, nadając jej zdrowy i młody wygląd. Jest jednym z głównych składników aktywnych w kremach dla skóry dojrzałej.
Jakie są najczęściej spotykane zastosowania kwasu hialuronowego?
Co ciekawe, jedna cząsteczka kwasu hialuronowego może związać nawet 250 cząsteczek wody, dzięki czemu skóra staje się elastyczna i pełna blasku. W medycynie estetycznej ten składnik wykorzystuje się głównie podczas zabiegu modelowania i wypełniania ust, konturowania twarzy, uwydatniania policzków oraz spłycania zmarszczek. Stosuje się go również do korekcji kształtu twarzy lub nosa. Kwas hialuronowy rozkłada się w organizmie, dlatego też efekty osiągnięte za jego pomocą nie są permanentne.
Warto wiedzieć, że kwas hialuronowy jest substancją naturalną, dzięki czemu nie powoduje niebezpiecznych dla zdrowia czy życia skutków ubocznych. Zabiegi z jego wykorzystaniem powinny być wykonywane przez specjalistę, co zagwarantuje bezpieczeństwo i uzyskanie dobrego efektu. Samodzielne próby ostrzyknięcia się kwasem hialuronowym mogą prowadzić do dużych konsekwencji.
Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu z kwasem hialuronowym?
Zabiegom wykorzystującym ten składnik nie powinny poddawać się kobiety w ciąży i karmiące, osoby z nowotworami, stanami zapalnymi skóry, chorobami autoimmunologicznymi, skłonnością do powstawania blizn przerostowych oraz osoby z nadwrażliwością na ten składnik. Przed i po zabiegu należy stosować się do zaleceń specjalistów.