Jak powstają brwi permanentne i jak należy o nie dbać?

Makijaż permanentny to dobre rozwiązanie dla tych wszystkich, którzy mają zbyt słabe, rzadkie czy niesymetryczne brwi. Pozwala je zagęścić, przyciemnić, wyrównać koloryt i nadać im ładny kształt. Dzięki niemu brwi wyglądają nienagannie w każdych okolicznościach, nawet wtedy, gdy nie zdążymy się rano pomalować albo spadnie na nas deszcz podczas spaceru. Warto dowiedzieć się, w jaki sposób powstaje taki makijaż i jak o niego dbać, aby utrzymał się jak najdłużej w bardzo dobrym stanie.
W jaki sposób wykonuje się makijaż permanentny brwi?
Tego rodzaju zabieg powinien być wykonywany przez wykwalifikowaną linergistkę, abyśmy mieli pewność, że wszystko przebiega prawidłowo i efekt będzie jak najlepszy. Makijaż permanentny zaczyna się od precyzyjnego wyrysowania oczekiwanego kształtu brwi oraz wybrania najbardziej pasującego koloru tuszu. Następnie za pomocą sterylnego narzędzia z jednorazową igłą wprowadza się barwnik pod naskórek na granicy ze skórą właściwą. Najtrudniejsze z technicznego punktu widzenia i wymagające największego doświadczenia jest właśnie wprowadzanie pigmentu cały czas na tę samą głębokość i pod tym samym kątem. Od razu po zabiegu makijaż może wydawać się zbyt mocny, ale to normalne i już po kilku dniach brwi permanentne utracą swoją nadmierną intensywność. Po głównym zabiegu warto także za jakiś czas udać się na sprawdzenie i uzupełnienie pigmentu w tych miejscach, w których po zagojeniu się skóry będzie go za mało.
Jak dbać o makijaż permanentny brwi?
Makijaż permanentny brwi ma trwałość do kilku lat i zależy ona w dużym stopniu od rodzaju użytego pigmentu, dlatego zawsze warto pytać o jego trwałość i certyfikaty produktu. Istotne jest także, by przez pewien czas po zabiegu nie natłuszczać okolic brwi, nie myć ich mydłem, a także unikać słońca i stosować odpowiednie kremy z filtrem. Zaleca się także zrezygnowanie na tydzień z aktywności fizycznej, a na miesiąc z solarium, sauny i basenu. Poza tym warto ograniczyć wypijanie gorących napojów, alkoholu i spożywanie ostrych potraw, ponieważ powodują one rozrzedzanie krwi, a co za tym idzie nieprawidłowe osadzanie się barwnika w naskórku.