Strona główna » Laser jako skuteczna metoda zamykania naczynek.

Laser jako skuteczna metoda zamykania naczynek.

photo

Dzięki rozwojowi medycyny estetycznej istnieje coraz więcej sposobów na skuteczne i bezbolesne poprawianie swojego wyglądu. Jednym z problemów, które wpływają na estetykę wyglądu wielu osób, są rozszerzone i powiększone naczynka, które są widoczne na skórze w postaci tak zwanych „pajączków”. Z uwagi na to, że są częstą przyczyną kompleksów i powodują, że Panie niechętnie odsłaniają nogi w lecie, warto się z nimi uporać. Można to zrobić na przykład poprzez zastosowanie zabiegów laserowych. Na czym polegają i dlaczego są skuteczną metodą zamykania naczynek?

Jak przebiega laserowe zamykanie naczynek i kiedy są widoczne efekty?

Zastosowanie lasera w branży medycyny estetycznej i kosmetologii jest niezwykle szerokie. Wielu osobom kojarzy się głównie z laserowym usuwaniem owłosienia, jednak oprócz tego jest też wykorzystywany do usuwania tatuaży czy makijażu permanentnego, blizn, rozstępów czy omawianego zamykania naczynek.

Zabieg polega na tym, że energia świetlna lasera wnika w głąb uszkodzonych żył, a następnie dochodzi do procesu fototermolizy selektywnej. Wówczas hemoglobina wychwytuje światło, natomiast energia przekształca się w ciepło, co skutkuje odparowaniem wody z krwi, która znajduje się w uszkodzonej żyle, a ścianki naczynia się rozpadają. Warto podkreślić, że efekty zabiegu są widoczne od razu, ponieważ tak zwany „pajączek” znika błyskawicznie.

Jakie są wskazania i przeciwwskazania do laserowego zamykania naczynek?

Jeżeli chodzi o zalety zastosowania lasera frakcyjnego do zamykania naczynek, możemy do nich zaliczyć przede wszystkim rozszerzone i pękające naczynka. Oprócz tego zbieg może być przeprowadzony również w przypadku wystąpienia znamion naczyniowych i niektórych naczyniaków płaskich i jamistych.

Warto także wspomnieć o przeciwwskazaniach, do których zaliczamy: aktywne infekcje skórne, ciążę i karmienie piersią, bliznowce, choroby nowotworowe, łuszczycę, przyjmowanie leków, które obniżają krzepliwość krwi, terapię retinoidami, cukrzycę czy przerwaną ciągłość naskórka w miejscu, w którym ma być wykonany zabieg.