Strona główna » Na co pomaga mezoterapia mikroigłowa „Dermapen” i dlaczego jest chętnie wykorzystywane w kosmetologii?

Na co pomaga mezoterapia mikroigłowa „Dermapen” i dlaczego jest chętnie wykorzystywane w kosmetologii?

photo

Kliniki urody wykonują wiele różnorodnych zabiegów dopasowanych do oczekiwań pacjentów i stanu ich cery. W ten sposób bezinwazyjnie i bez ingerencji chirurgicznych można znacznie polepszyć wygląd swojej skóry, ujędrnić ją, nawilżyć oraz spłycić zmarszczki. Jedną z interesujących propozycji może być mezoterapia mikroigłowa „Dermapen”. Warto dowiedzieć się, na czym ten zabieg polega i jakie przynosi korzyści dla skóry.

Czym jest mezoterapia „Dermapen”?

„Dermapen” to nowoczesne urządzenie stosowane do wykonywania mezoterapii mikroigłowej. Za jego pomocą automatycznie wykonuje się mikronakłucia, które pobudzają skórę do produkcji zwiększonej ilości włókien kolagenu. Dodatkowo podczas zabiegu w głębsze warstwy naskórka wprowadza się różnorodne substancje odżywcze dopasowane do potrzeb konkretnej osoby. To wszystko stymuluje skórę do odnowy biologicznej, zwiększa jej jędrność i nawilżenie oraz poprawia koloryt. Po zabiegu ważne jest przede wszystkim odpowiednie nawilżanie skóry oraz chronienie jej przed słońcem.

Jakie efekty przynosi mezoterapia mikroigłowa „Dermapen”?

Pierwsze rezultaty zabiegu mezoterapii wykonywanej za pomocą urządzenia „Dermapen” można zauważyć już po kilku dniach. Skóra staje się w widoczny sposób jędrniejsza, zmarszczki spłycają się, a przebarwienia, blizny, szramy oraz rozstępy zmniejszają się i wyrównują. Jeśli mezoterapia mikroigłowa „Dermapen” była stosowana na włosy, to obserwować można poprawę ich kondycji oraz zmniejszenie wypadania. Dzięki zabiegowi poprawia się również wchłanianie kosmetyków, których używamy w codziennej pielęgnacji.

Wykorzystanie urządzenia „Dermapen” pozwala na osiągnięcie dużo większej precyzyjności niż w przypadku standardowej mezoterapii. Poza tym przed rozpoczęciem nakłuwania stosuje się maść znieczulającą, aby zabieg nie był bolesny. Najbardziej spektakularnym efektem jest odmłodzenie skóry, zmniejszenie rozszerzonych porów, przebarwień i cieni pod oczami. Zniwelowane zostają także oparzenia słoneczne oraz inne uszkodzenia skóry. Aby utrzymać te korzystne efekty jak najdłużej, często zaleca się wykonanie całej serii zabiegów, których liczba jest zależna od indywidualnego stanu skóry.