Strona główna » Właściwości i zastosowania lasera frakcyjnego, zabiegi łączone.

Właściwości i zastosowania lasera frakcyjnego, zabiegi łączone.

photo

Trudno wyobrazić sobie współczesną medycynę estetyczną oraz kosmetologię bez lasera. Wykorzystywany jest on w bowiem przeróżnych zabiegach.  Obecnie największą popularnością cieszy się jednak laser frakcyjny. Czy wiesz, jakie są jego właściwości oraz zastosowania?

Czym charakteryzuje się laser frakcyjny?

Laser frakcyjny ablacyjny CO2 charakteryzuje się przede wszystkim szerokim spektrum działania. To jednej z najchętniej wykonywanych zabiegów, bowiem pozwala usunąć lub znacząco zminimalizować wiele zróżnicowanych defektów skóry. Podczas sesji wytwarzana jest wiązka impulsów, dzięki której dochodzi między innymi do odparowania naskórka czy obkurczenia się włókien kolagenowych. Co istotne, cały proces poprzedzony jest aplikacją kremu znieczulającego, dzięki czemu nie wiąże się on z dyskomfortem.

Wykonujemy zabieg laserem frakcyjnym w Katowicach, dlatego jeżeli chcesz kompleksowo zadbać o swoją cerę, zapraszamy Cię do kontaktu. Podpowiadamy, że najlepsze efekty zapewnia jednoczesne, wykonanie osocza bogatopłytkowego. Takie połączenie przyspiesza regenerację skóry, a także dodatkową ją ujędrnia i odżywia.

Kiedy warto wykonać zabieg laserem frakcyjnym CO2?

Zabieg ten nazywany jest potocznie „laserowym liftingiem”, dlatego polecany jest dla każdej z pań, która chce zminimalizować oznaki starzenia. To niepozorne urządzenie pozwala bowiem zmniejszyć widoczność zmarszczek, a także znacząco ujędrnić skórę. Oprócz tego wygładza jej nierówności, usuwa zmiany pigmentowe, różne rodzaje blizn oraz rozstępy. W konsekwencji skóra staje się jędrna, promienna, wygładzona, a jej kolorystyka widocznie ujednolicona.

Zważywszy na to, że laser frakcyjny świetnie radzi sobie ze zmianami pigmentowymi, może okazać się zbawienny dla osób po trądziku lub poparzeniu. Co istotne, zabieg ten wykonuje się także w celu usunięcia pieprzyków, narośli, włókniaków, kurzajek i tym podobnych defektów. Warto zaznaczyć, że czas rekonwalescencji jest bardzo krótki.