Strona główna » Wykorzystanie stymulatorów tkankowych w medycynie estetycznej

Wykorzystanie stymulatorów tkankowych w medycynie estetycznej

photo

Medycyna estetyczna to dziedzina, która jest na bieżąco z najnowszymi odkryciami nauki, aby przeciwdziałać starzeniu się skóry, a także polepszać jej wygląd oraz nawilżenie. Służą temu różnorodne zabiegi, które dopasowuje się do wieku danej osoby, konkretnego obszaru ciała, a także innych indywidualnych uwarunkowań, jakimi są choćby występujące alergie. Jedną z metod zyskujących obecnie na popularności są biostymulatory tkankowe. Czym one są i jakie mogą być efekty ich stosowania?

Czym są stymulatory tkankowe?

To różnorodne preparaty wprowadzane poprzez iniekcję, czyli wstrzyknięcie do warstwy podskórnej twarzy lub innej części ciała. Zadaniem stymulatorów tkankowych jest odbudowanie struktury naskórka i głębszych warstw skóry. Dzięki wstrzykiwanym substancjom następuje pobudzenie fibroblastów do produkowania kolagenu i elastyny, co wpływa na jędrność i elastyczność naskórka. Zależnie od potrzeb i oczekiwań danej osoby dobiera się konkretny biostymulator, ponieważ nie wszystkie działają w taki sam sposób.

Jakie jest działanie biostymulatorów tkankowych?

Działanie tych substancji polega na pobudzaniu naturalnych procesów naprawy i odnowy skóry, które spowolniły ze względu na wiek. Efekty zabiegu są bardzo naturalne i wielokierunkowe. W przypadku twarzy obejmują podkreślenie jej owalu i redukcję drugiego podbródka, zmniejszenie widoczności zmarszczek oraz rozjaśnienie cery. Natomiast biostymulatory stosowane na rozmaite partie skóry przynoszą efekt nawilżenia, odżywienia, zwiększenia jej elastyczności oraz zredukowania pojawiających się przebarwień czy rozstępów.

Kiedy warto sięgnąć po stymulatory tkankowe?

Biostymulatory można potraktować jako bardziej naturalną alternatywę dla zabiegów wypełniaczami, ponieważ nie zmieniają rysów twarzy, a jedynie pobudzają skórę do działania i dzięki temu polepszają jej kondycję. Można po nie sięgać już od ukończenia 25 roku życia, gdy produkcja elastyny ustaje, aby działać prewencyjnie, ale bardzo dobre efekty osiąga się również w późniejszym wieku. Konkretna substancja dobierana jest indywidualnie, zależnie od potrzeb skóry, a najlepiej zdecydować się na wykonanie nie tylko jednego, ale serii zabiegów.